Aktualności

2 000 osób na Lednicy Dziecka!

  • 10 czerwca 2017
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 10 czerwca 2017
  • Kategoria: Różne

Trwa Lednica Dziecka! Tydzień po XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 po raz kolejny spotykamy się pod Bramą III Tysiąclecia. Tym razem pragniemy, by przez radosny śpiew, taniec i mnogość lednickich symboli przekazać entuzjazm wiary najmłodszym uczestnikom naszych spotkań.

Lednicę Dziecka jest wyjątkowa, bo tworzą ją dzieci. To one o godzinie 12:00 rozpoczęły spotkanie. Zaprosiliśmy dzieci obchodzące rocznicę I Komunii Świętej, by w białych albach poniosły różaniec z orzechów w kierunku figury Matki Bożej z Fatimy. W ten sposób wszyscy stajemy bardzo blisko Maryi i tajemnic, które nam podarowała.

Dzisiaj to dzieci służą do Mszy Świętej, niosą dary w procesji ofiarowania, śpiewają i animują tańce lednickie. Najmłodsi przygotowali też inscenizację o Nawiedzeniu Świętej Elżbiety, w którym wystąpił Anioł Gabriel na szczudłach – o tym jak Maryja dała przykład naszego hasła „Idź i kochaj”. Dzieci odwiedził też sam św. Jan Paweł II!

Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymają 1200 metrów sznurka, z którego wspólnie zbudują różaniec. Ten różaniec rozwiniemy dookoła Bramy III Tysiąclecia, pod którą przejdziemy na znak Wyboru Chrystusa. Spotkanie zakończy się około godziny 15:00.

LEDNICA DZIECKA MA SWÓJ HYMN!

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ /galeria będzie aktualizowana/

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl