Aktualności

Ogłaszamy hasło XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000!

  • 19 listopada 2017
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 19 listopada 2017
  • Kategoria: News - Ruch Lednicki
  • dominikanie, hasło xxii spotkania młodych, jestem, lednica, mateusz kosior, ojciec góra, op, spotkanie młodych, wojciech prus,

Kochani!

2 czerwca 2018 r. odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, gromadzące corocznie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Każdego roku prowadzi nas hasło, zbierające w krótkim zdaniu treści, jakie chcemy przekazać na Polach Lednickich. Jaką myśl przewodnią usłyszymy w tym roku?

XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 opuszczaliśmy niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. Jednak w spotkaniach z innymi odkryliśmy szybko, jak niewystarczająca jest nasza miłość. Doświadczamy kruchości własnych sił, często nie wiemy jak kochać. Dlatego w 2018 roku prowadzić nas będzie słowo Jestem, synteza zapisanego przez ojca Jana Górę OP i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania:

Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego.

Będziemy na Lednicy wspólnie odkrywać jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Tylko odkrywając i przyjmując miłość Boga, możemy stawać się bezinteresownym darem dla innych. Można powiedzieć, że tegoroczne Spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego Jestem i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym.
„Młodzi ludzie powiedzieli nam, że stoją przed różnymi wymaganiami, że ciągle są jacyś niewystarczający. Inni mówią im, że powinni być tacy, tacy i tacy…dlatego 2 czerwca spotkamy się na Polach Lednickich pod hasłem JESTEM.”
~o. Mateusz Kosior OP
„Ten, który JEST stworzył nas, żeby się z nami podzielić swoim JESTEM. Jeżeli się tym zachwycamy, sięgamy do swojego wnętrza, do Źródła naszego życia, do duszy, to nagle zaczyna nas ogarniać radość. Wystarczy że jestem. To radość bezinteresownej miłości.”
~o. Wojciech Prus OP
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia przygotowanego przez nas spotu ogłaszającego hasło XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Jednocześnie na naszym profilu na FB można przyłączyć się do dyskusji na temat: „Co dla Ciebie znaczy JESTEM?”


lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl