Aktualności

Konkurs „Kocham Was”

  • 7 lutego 2018
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 7 lutego 2018
  • Kategoria: News - Ruch Lednicki
  • dominikanie, kocham was, konkurs, o jan góra,

„Kocham Was” często słyszeliśmy z ust o. Jana Góry. Jakie jeszcze słowa o. Jana pamiętacie?
Już 8 lutego przypadają 70. urodziny o. Jana W. Góry OP. Wspominając, jak wiele dobra dawały nam słowa wypowiadane przez o. Jana i jaki wpływ miały na nasze życie, specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs.

KONKURS
1. Napisz w komentarzu posta konkursowego na naszym FB Lednica2000, jakie słowa ojca Jana najbardziej pamiętasz >>> TUTAJ!
2. Spośród wszystkich autorów, którzy odpowiedzą inaczej niż „Kocham Was”, wybierzemy 3 osoby, które otrzymają audiobooka.

Aby otrzymać nagrodę, konieczne będzie wyrażenie zgody, umożliwiającej Stowarzyszeniu LEDNICA 2000 pozyskanie Twojego adresu pocztowego do przesłania nagrody. Termin nadsyłania odpowiedzi upływa 8 lutego 2018 r. o godzinie 23.59. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 lutego 2018 r. o godzinie 19:00 na profilu www.fb.pl/Lednica2000.

Jeśli nie uda Ci się wygrać audiobooka, nic straconego! Możesz go kupić na stronie lednicki.pl, dokładając swoją cegiełkę do budowy domu pielgrzyma.

Audiobook „Mój Dom”
Niedawno odkryliśmy wzruszający list, w którym ojciec Jan pisząc odręcznie na skrawku papieru powierzył sprawę budowy domu pielgrzyma św. Józefowi:

Święty Józefie!
Proszę serdecznie spraw, abyśmy mogli rozpocząć budowę Domu Pielgrzyma nad Lednicą. Nie wiem jak to zrobisz, ale pragnę tego dla formacji bożej naszej młodzieży. Wydaje mi się, że tego pragnie Jezus. Pomóż mi.
Jan W. Góra OP 2.12.2012

Święty Józef najwyraźniej wysłuchał tej prośby, bo ojciec Jan rozpoczął budowę. Nie zdołał jej jednak dokończyć, zanim odszedł do Pana. Wygląda na to, że to nasze zadanie.

„Mój dom” to pierwsza książka ojca Jana Góry, napisana w okresie przygotowań do ślubów zakonnych oraz pierwszych lat kapłaństwa. Odkrywamy w niej ojca, jakiego niewielu już z nas pamięta – zamyślonego poetę, który kontemplował codzienność i niezwykle barwnie ją komentował. Opowieści pełne radości i wzruszeń przeplatają się z zachwytem nad zachodami słońca, kasztanem i ciszą. Za książkę „Mój dom” ojciec Jan otrzymał nagrodę literacką Fundacji im. Kościelskich, której laureatami są m. im. Sławomir Mrożek, Zbigniew Herbert, Edward Stachura czy Stanisław Barańczak.

Lektorzy audiobooka to wychowankowie i przyjaciele ojca Jana Góry: Julia Mikołajczyk (Mańkowska) – aktorka filmowa i teatralna, logopeda i pedagog, Dyrektor Artystyczny Akademii Młodego Aktora w Warszawie, oraz Paweł Binkowski – aktor, lektor i prezenter telewizyjny, związany na stałe z poznańskim Teatrem Nowym.

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl