Aktualności

Lednica Malucha za nami!

  • 15 czerwca 2016
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 15 czerwca 2016
  • Kategoria: News - Spotkania Lednica 2000
  • dzieci, jan paweł II, lednica, lednica2000, malucha, rodzice, spotkania lednica 2000, spotkania mlodych,

Gdy minął tydzień od XX Spotkania Młodych LEDNICA 2000, po raz kolejny mieliśmy okazję zobaczyć się na Polach Lednickich. Od wielu lat zapraszamy dzieci do wspólnego świętowania – w tym roku pod hasłem „Amen!”. Lednica Malucha to wydarzenie zorganizowane dla najmłodszych, ich rodziców oraz tych, którzy zdążyli zatęsknić za atmosferą radosnej modlitwy!

W sobotę aż 1500 pielgrzymów odpowiedziało na nasze zaproszenie! Razem przeżyliśmy Mszę Świętą ze specjalnym kazaniem – bajką, opowiadaną przez o. Wojciecha. Tym razem to dzieci – dla dzieci prowadziły tańce i śpiewy oraz grały muzykę na żywo. Spod Bramy III Tysiąclecia po raz kolejny wybrzmiało „Amen” oraz „Kochani, jesteście bardzo kochani!”.

Nie zabrakło ważnych dla nas akcentów. O chrzcie przypomniało nam przygotowane przez dzieci przestawienie interaktywne, o jubileuszu Dominikanów – obecność św. Jacka, Pola Lednickie odwiedził też św. Jan Paweł II. Uroczysty polonez zaprowadził pielgrzymów do spotkania z Dobrawą i Mieszkiem i pod Bramę – Rybę, gdzie po raz kolejny uroczyście wygłosiliśmy Akt Wyboru Chrystusa!

Spotkanie nie jest jeszcze ostatnim w tym roku – już 27 sierpnia zapraszamy na Lednicę Motocyklisty, a 3 września – na Lednicę Seniora. Do zobaczenia!

Serdeczne podziękowania w szczególności kierujemy do Wspólnoty Paleolit oraz wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia Spotkania, a są to: Teatrynka – Maria Stefaniak, PółNutki, Arkadiusz Wieczorek, Neolit, Wojciech Szymański, harcerze – 14 Wągrowiecka Drużyna StarszoHarcerska i 8 Wągrowiecka Drużyna Harcerska. Bez Waszego udziału nie byłoby tak pięknie!

 

 

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl