Bądź z nami 2 czerwca!

Obejrzyj spot i zachwyć się Lednicą!

Czekamy na CIEBIE

2 czerwca na Polach Lednickich!

LEDNICA 2018 – zaproszenie Duszpasterzy

Kochani, jesteście bardzo kochani!

Podczas XXII Spotkania Młodych poprowadzi nas słowo „Jestem”. Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Chciani przez Boga – narodziliśmy się z Jego miłości i do miłości Ojca idziemy. Bóg na Lednicy swoim słowem objaśni nam życie: znakiem Jego spojrzenia na mnie jest tęsknota za kochaniem, a niepowodzenia miłości nigdy nie są miarą naszej wartości. Tegoroczna Lednica będzie więc spotkaniem ze spojrzeniem Boga. W nim odkryjemy swoje „Jestem”. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych. Warto spotkać się na Lednicy – w miejscu prawdziwego spojrzenia na człowieka. Zaproście swoich przyjaciół i bliskich.

Bądźmy razem 2 czerwca 2018!

Newsy

Akredytacje prasowe

Szanowni Państwo! Uruchomiliśmy proces akredytacji do obsługi medialnej XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Obejrzyj 3 krok ku Lednicy!

Kochani! Odliczanie trwa! Przedstawiamy 3 krok. Tym razem więcej o naszym bardzo ważnym geście, jakim jest umywanie nóg.

Ewangelizatorzy Lednicy – dołącz do nas!

Każdego roku Ewangelizatorzy krańców Lednicy zapraszają do służby i wspólnego zgłoszenia. Nie inaczej jest w tym roku! Zapraszamy – zostało kilka ostatnich dni, by dołączyć. Zapisy trwają do środy 23.05 na stronie www.lednica.ewangelizatorzy.pl

Konferencja prasowa w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000. Konferencja odbędzie się 18 maja 2018 roku o godzinie 11.00 na krużgankach lub w kawiarni „Jubilat” przy Klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu (ul. Kościuszki 99, wejście krużgankami od Alei Niepodległości).  

Zobacz wszystkie aktualności

Plakat, ulotka

 • Wybór padł na ten konkretny plakat, ponieważ opowiada on historię każdego z nas poprzez znaki, które się na nim znajdują. Każdy z nas mógłby znaleźć bliskie sobie symbole lub dorysować swoje. W ten sposób My wszyscy tworzymy ten plakat.

  o. Wojciech Prus OP Duszpasterz Lednicy

Zostań Lednickim wolontariuszem!

Całe piękno Lednicy trudno opisać w jednym zdaniu, ale z pewnością składa się na nie fakt, że jest tworzona przez wolontariuszy. Bez zaangażowania wielu tysięcy z Was, Spotkanie nie mogłoby się odbyć. Każdego roku odpowiadacie na nasze zaproszenie do włączenia się w przygotowania – wiemy, że nie inaczej będzie w tym roku!

KLIKNIJ I POMÓŻ NAM!

Program Spotkania

 • 8:00 - Otwarcie Pól Lednickich Spowiedź
 • 12:00 - Anioł Pański
 • 15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • 17:00 - Oficjalne rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000
 • 17:45 - JESTEM - jak patrzy na mnie Jezus
 • 18:30 - JESTEM - prawdziwe spojrzenie na siebie i innych
 • 20:00 - Eucharystia
 • 21:37 - Jan Paweł II Ojcem naszej wolności
 • 22:40 - JESTEM - nowe narodziny
 • 23:15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 00:00 - Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Symbole Spotkania

Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia posłuży do spotkania ze spojrzeniem Boga. Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy. “Jestem” – drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje. Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych owocuje przemianą, której znakiem jest symbol tegorocznego Spotkania. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych.
Chcesz wziąć udział w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, ale nikt z Twojej okolicy nie organizuje wyjazdu? Nic straconego! Sam możesz zostać organizatorem, a tutaj nasza instrukcja jak to zrobić w 4 prostych krokach:

1. Znajdź opiekuna grupy

Opiekunem grupy może zostać każda osoba pełnoletnia, np. kapłan, siostra zakonna, katecheta, opiekun wspólnoty; ktokolwiek wyrazi taką chęć

2. Znajdź środek transportu

Grupy pielgrzymkowe mogą dojechać na Pola Lednickie wynajętym autokarem lub pociągiem. Zobacz szczegóły w zakładce dojazd, która znajduje się poniżej na stronie.

3. Zbierz ludzi

Zadbaj o odpowiednią promocję wyjazdu i zbierz grupę:
zaproś znajomych, młodzież z parafii, szkoły, wspólnoty,
wydrukuj plakat lednicki (pobierz tu) i wywieś go w kościele, szkole i innych miejscach w swoim mieście,
poproś o dołączenie informacji o wyjeździe w ogłoszeniach parafialnych,
ogłoś wyjazd na stronie www.jedziemynalednice.pl.
Zbierz od uczestników wszystkie potrzebne dane kontaktowe. Wszystkim pielgrzymom przekaż komplet informacji organizacyjnych. Ze względów bezpieczeństwa, zachęcamy również do ubezpieczenia grupy przed wyjazdem.

4. Zapisz grupę

Wejdź na stronę zapisy.lednica2000.pl, zarejestruj grupę i wpłać ofiarę, przeznaczoną na pokrycie kosztów organizacji Spotkania. Wydrukuj potwierdzenie zapłaty i obserwuj nas aż do #2czerwca, aby wiedzieć co wydarzy się na Polach Lednickich!

Dojazd, co zabrać?

1. POCIĄG z Poznania Głównego do Lednogóry, a z Lednogóry ok. 8 km pieszo na Pola Lednickie.
2. AUTOKAR z grupą. Zapisz się do grupy w swojej szkole lub parafii. Możesz ją również sam zorganizować – tutaj dowiesz się jak to zrobić w 4 prostych krokach. Jeżeli macie wolne miejsca – napiszcie o tym na www.jedziemynalednice.pl
3. SAMOCHÓD Możesz wybrać się indywidualnie lub z rodziną. Jeżeli masz wolne miejsca, napisz o tym na www.jedziemynalednice.pl
4. NIE MASZ POMYSŁU? Wejdź na www.jedziemynalednice.pl i poszukaj dogodnego dla siebie sposobu transportu.

-> PLAN SYTUACYJNY PARKINGÓW DLA AUTOKARÓW

Jak co roku nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą lekarze i ratownicy medyczni. Po przybyciu na Pola Lednickie prosimy o zgłoszenie grupy w namiocie Informacji. Przypominamy również o zakazie spożywania alkoholu i wnoszenia środków odurzających. Na Polach Lednickich obowiązuje również zakaz rozbijania namiotów.

FAQ

To bardzo proste – wystarczy sprawdzić tutaj, kogo poszukujemy, a następnie zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Ośrodek na Polach Lednickich jest przez cały rok otwarty dla pielgrzymów z każdego zakątka Polski. Wyjątek stanowi tutaj dzień Spotkania Młodych – po zakończeniu nabożeństwa nie ma takiej możliwości.

Nie prowadzimy terminarza online. W celu ustalenia terminu dla grupy prosimy dzwonić pod numer +48 784 874 679.

Nie ma ku temu przeszkód. Należy się jednak wcześniej upewnić, w jakich godzinach odbywa się dana służba i o której godzinie zorganizowana grupa zamierza wracać.

ISL to inaczej Infrastruktura Spotkania Lednickiego – tworzenie infrastruktury na polu, która umożliwia pielgrzymom bezpieczne przeżywanie nabożeństwa na świeżym powietrzu.

Więcej o dojeździe można dowiedzieć się w polu obok. W dniu Spotkania Młodych poruszanie się samochodem po terenie Pól Lednickich jest możliwe tylko dla aut posiadających specjalne wjazdówki.

ISL, czyli Infrastruktura Spotkania Lednickiego, zwykle rozpoczyna się tydzień przed Spotkaniem Młodych i kończy się bezpośrednio przed. Nie trzeba być na całości, jednak z przyczyn organizacyjnych zwykle prosimy o przyjazd na minimum trzy dni przed Spotkaniem Młodych.

Zapisać można się przez naszą stronę internetową https://zapisy.lednica2000.pl

Tak! Wraz z zapisami on-line możecie dokonać także zintegrowanej, wygodnej płatności przez internet. Wszystko na stronie https://zapisy.lednica2000.pl

Z Poznania co roku na Pola Lednickie przyjeżdżają grupy pielgrzymów. Radzimy sprawdzić w najbliższych parafiach lub na stronie www.jedziemynalednice.pl.

Muzeum jest już otwarte i wszystkich serdecznie zapraszamy!

Prosimy dzwonić pod numer +48 784 874 679. UWAGA! Z uwagi na przygotowania do Spotkania Młodych, w dniach 24 Maja – 4 czerwca, nocowanie na terenie ośrodka NIE BĘDZIE MOŻLIWE. Prosimy o telefon w późniejszym terminie.

Tegoroczne symbole uczestnicy otrzymają oczywiście na Spotkaniu Młodych. Niektóre symbole z poprzednich lat można kupić na stronie www.lednicki.pl.

Przed wyjazdem na Lednicę, warto zapoznać się z zasadami pobytu na Polach Lednickich. Regulamin pobierzesz i przeczytasz tutaj.

Rejestracja Księży

Podczas Spotkania Lednickiego mogą mieć miejsce incydenty z udziałem osób podających się za księży katolickich. W celu uniknięcia takich sytuacji prosimy wszystkich kapłanów o zarejestrowanie swojego udziału w Spotkaniu Lednickim. Na Polach Lednickich, bezpośrednio po przejściu przez recepcje, będzie działała specjalna RECEPCJA DLA KSIĘŻY. Każdy ksiądz po okazaniu WAŻNEJ LEGITYMACJI KAPŁAŃSKIEJ otrzyma specjalny identyfikator poświadczający jego stan duchowny. Podczas trwania Spotkania będą padały komunikaty uwrażliwiające zarówno Was, drodzy księża, jak i Waszą młodzież, aby zwracać uwagę na to, czy osoba spowiadająca, bądź rozdzielająca Komunię Świętą nosi identyfikator organizatora. Prosimy o wyrozumiałość i czujność.

Akredytacja prasowa

Wszystkie materiały regularnie udostępniamy wszystkim subskrybującym nasz newsletter prasowy. W dniu Spotkania Młodych również tą drogą udostępniamy najważniejsze informacje w postaci depesz prasowych. Zapraszamy do zapisania się!

Szanowni Państwo, jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną nam życzliwość. Uruchomiliśmy proces akredytacji do obsługi medialnej XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem akredytacyjnym (pobierz w PDF) a następnie wybór i wypełnienie preferowanego formularza:

FORMULARZ AKREDYTACYJNY GRUPOWY FORMULARZ AKREDYTACYJNY

Kontakt:
Rzecznik Prasowy – Dominika Chylewska
Tel.: 606 507 999
E-mail: d.chylewska@lednica2000.pl

PROSIMY o kontakt WYŁĄCZNIE dziennikarzy!
Rzecznik nie udziela informacji w kwestiach działania ośrodka, przyjęcia grup w ciągu roku oraz w sprawach bieżących związanych ze Spotkaniem Lednickim (pytania, zgłoszenia, itp).

Dziękujemy za pomoc!

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 nie mogło by się odbyć bez szerokiego wsparcia ze strony sponsorów czy partnerów. Dziękujemy także wszystkim patronom medialnym i redakcjom zaangażowanym w promocję Lednicy.

Kroki ku LEDNICY

Przygotujmy się wspólnie do przeżycia tegorocznego Spotkania w 3 krokach. W tym roku prowadzi nas słowo JESTEM. Chcemy doświadczyć tego jak patrzy na nas Jezus. On mówi nam Jesteś! Zapraszamy Was do podjęcia wyzwania. Każdy filmik to tylko 2-3 minuty. Zapraszamy!

#1 Krok ku LEDNICY Stwórzcie własny plakat!
#2 Krok ku LEDNICY Bądź dobrym słowem!
#3 Krok ku Lednicy Jestem bezinteresowną miłością

Skontaktuj się z nami

Sekretariat: tel kom.: 780 007 162, tel.: (+48 61) 850 47 38, e-mail: sekretariat@lednica2000.pl

Wspólnota LEDNICA 2000:
Klasztor Ojców Dominikanów
61-716, ul. Kościuszki 99 Poznań

Ośrodek na Polach Lednickich:
Pola Lednickie 1
62-280 Kiszkowo

Copyright 2018 Wspólnota LEDNICA 2000 | wykonanie: & Wspólnota LEDNICA 2000

  Zespół LEDNICA 2000Lednica 2018