Zostań Lednickim Wolontariuszem!

Całe piękno Lednicy trudno opisać w jednym zdaniu, ale z pewnością składa się na nie fakt, że jest tworzona przez wolontariuszy. Bez zaangażowania wielu tysięcy z Was, Spotkanie nie mogłoby się odbyć. Każdego roku odpowiadacie na nasze zaproszenie do włączenia się w przygotowania – wiemy, że nie inaczej będzie w tym roku!

Służby Lednickie:

Infrastruktura Spotkania

Na tydzień przed Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000, zbieramy się, aby przygotować całą infrastrukturę. Przekonaj się, że to będzie NIEZAPOMNIANA przygoda!

Logistyka i transport

Logistyka stanowi bardzo ważną część tworzenia Infrastruktury Spotkania Lednickiego. Potrzebujemy osób zorganizowanych, skrupulatnych ale również kreatywnych i asertywnych.

Służby Strzeleckie

Nie potrafimy sobie wyobrazić Spotkania Lednickiego bez niezastąpionych Strzelców!

Tancerze

Zgłoś się by zatańczyć razem z nami na Polach Lednickich!

Ruch drogowy

Ruch drogowy to służba dbająca o drożność dróg wokół Pól Lednickich. Jeśli czujesz, że chciałbyś włączyć się w tą służbę to czekamy na Twoje zgłoszenie!

Akcja po Spotkaniu

Jeśli możesz po Spotkaniu zostać (lub nawet dopiero przyjechać) i pomóc uprzątnąć całą powstałą z okazji Spotkania infrastrukturę, to nie zastanawiaj się tylko koniecznie wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Ewangelizatorzy

Jeżeli czujesz potrzebę dzielenia się Słowem Bożym, masz ochotę dać świadectwo obecności Pana Boga w swoim życiu, to jest to zadanie dla Ciebie!

Ministranci

Jeżeli chcesz czynnie uczestniczyć podczas Eucharystii - DOŁĄCZ DO NAS!

Lekarze

Potrzebujemy Twojej pomocy i doświadczenia.

Anioły porządku

Jeśli czystość i ekologia są Ci bliskie, a nie boisz się pracy fizycznej (bardzo ostatecznie satysfakcjonującej...).

Ochrona

Służby czuwające nad bezpieczeństwem uczestników Spotkania stawiają sobie za cel pomoc pielgrzymom zgromadzonym na Polu w dobrym przeżyciu Spotkania.

Ratownicy

Zapraszamy zarówno osoby z wykształceniem medycznym (ratowników,pielęgniarki/pielęgniarzy), jak i osoby po różnorodnych kursach (kwalifikowanej pierwszej pomocy), studentów szkół medycznych, członków grup ratowniczych, strażaków, harcerzy.

Przewodnicy Ledniccy

Przewodnicy Ledniccy to czynna służba podczas całego Spotkania. Głównym jej zadaniem jest pomoc kapłanom w dotarciu z Komunią Świętą do uczestników zgromadzonych na Polu.

Skontaktuj się z nami

Sekretariat: tel kom.: 780 007 162, tel.: (+48 61) 850 47 38, e-mail: sekretariat@lednica2000.pl

Wspólnota LEDNICA 2000:
Klasztor Ojców Dominikanów
61-716, ul. Kościuszki 99 Poznań

Ośrodek na Polach Lednickich:
Pola Lednickie 1
62-280 Kiszkowo

Copyright 2018 Wspólnota LEDNICA 2000 | wykonanie: & Wspólnota LEDNICA 2000

Bartłomiej DobrzyńskiWolontariat