Aktualności

Do Lednicy Seniora mniej niż tydzień!

  • 28 sierpnia 2017
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 28 sierpnia 2017
  • Kategoria: News - Spotkania Lednica 2000
  • 2 września, betlejem, lednica, lednica seniora, młodzi duchem, pola lednickie, radość, senior, senior wigor, taniec, traktory, wspólnota,

Kochani!

Już 2 września – w najbliższą sobotę – święto seniorów na Polach Lednickich. Znamy już od dłuższego czasu program tego spotkania, natomiast tym razem uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy kilka atrakcji, które będą czekać na naszych gości w tym wyjątkowym dniu! 

Tegoroczna Lednica Seniora w wyjątkowy sposób wiąże się z wcześniejszymi spotkaniami. Jednym z nawiązań do XXI Spotkania Młodych będzie powtórzenie GESTU IMIENIA – gdy siostry zakonne z chustami z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei z Jamnej wyruszyły w sektory pytać zgromadzonych o ich imię.

DSCF1804

Podobnie jak na Lednicy Dziecka spróbujemy utworzyć wyjątkowe różańce przy pomocy sznurka… i z nas samych!

f_Lednica_Dziecka_17-2332

Natomiast zupełną nowością będą nasi wyjątkowi goście ze Wspólnoty Betlejem, którą prowadzi ksiądz Mirek Tosza. Ich misją jest pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez tworzenie domu, w którym jego mieszkańcy mogą odnaleźć cel i sens życia, odnowić i rozwijać jego dar poprzez: formację duchową i intelektualną, terapię i pracę, budowanie więzi braterskich oraz zaangażowanie na rzecz innych. Na Lednicy Seniora opowiedzą o tym, jak ze swojego serca uczynić mieszkanie dla ubogiego. 

Wspólnota słynie ze swojej zeszłorocznej pielgrzymki – wybrali się z Jaworzna do Lisieux na trzech mini-traktorach z przyczepkami. Dlatego już w najbliższą środę rozpoczną swoją drogę na Pola Lednickie, by w ten sam sposób dotrzeć na Lednicę Seniora!

F_lednica_seniora_2016 (5)

Więcej o Wspólnocie Betlejem można dowiedzieć się na ich Facebooku TUTAJ.

Więcej o niezwykłej pielgrzymce z Jaworzna do Lisieux można przeczytać TUTAJ.

Jednocześnie przypominamy serdecznie – przekazujmy te informacje w naszych parafiach, sąsiedztwie, opowiedzmy dziadkom. Może jeszcze nie dotarła do nich wiadomość o tym wyjątkowym wydarzeniu!

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl