Aktualności

Nowa książka o. Wojciecha Prusa!

Dziś zapraszamy do lektury i to nieprzypadkowej – tak się składa, że nasz duszpasterz, o. Wojciech Prus OP napisał książkę pt. „Dojrzała niedojrzałość”. Będziecie mogli ją przeczytać już w lipcu, wobec czego zapraszamy!

Jest to książka o przeżywaniu słabości i niedoskonałości, o tym jak sami się z nią obchodzimy i ją przyjmujemy. Dojrzałość to świadomość własnej niedojrzałości, swojej małości oraz – co więcej – umiejętność proszenia o pomoc. Powierzając się z ufnością Bogu, widzimy, jak On nas przemienia. To jest klucz do wzrastania w przyjaźni z Bogiem.

Na kartach książki autor odkrywa przed nami nowe warstwy obrazów biblijnych, ukryte znaczenia, paradoksy i tajemnice słowa Bożego. Pokazuje Maryję otwartą na działanie Boga, odsłoniętą, gotową do bycia nieustannie prowadzoną, czyli taką, która dojrzewa. Prowadzi nas śladami Eliasza, Jonasza, Piotra i Jana, uczniów w drodze do Emaus, św. Pawła, a także ojców  pustyni, którym nieobce były głęboko skrywane emocje oraz rozterki związane z przeżywaniem własnych upadków i ograniczeń.

Książka ukaże się w lipcu.

OKL_WPrus_dojrzala niedojrzalosc_kor3.indd

0 Comments

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl