Aktualności

Premiera audiobooka o. Jana Góry OP „Mój dom”

 • 13 lutego 2018
 • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 13 lutego 2018
 • Kategoria: News - Ruch Lednicki
 • audiobook, darowizna, dom pielgrzyma, dominikanie, jan góra op, o jan, pola lednickie,

Kochani!

8 lutego przypadają 70 urodziny ojca Jana Góry. Chociaż nie ma go fizycznie wśród nas, to jest przecież wciąż obecny w naszej pamięci i dziełach, którymi żyjemy. Jednym z takich dzieł jest Dom Pielgrzyma, o który bardzo zabiegał i którego budowy nie zdołał dokończyć. Niedawno odkryliśmy wzruszający list, w którym ojciec Jan pisząc odręcznie na skrawku papieru powierzył tę sprawę św. Józefowi:

Święty Józefie!
Proszę serdecznie spraw, abyśmy mogli rozpocząć budowę Domu Pielgrzyma nad Lednicą. Nie wiem jak to zrobisz, ale pragnę tego dla formacji bożej naszej młodzieży. Wydaje mi się, że tego pragnie Jezus. Pomóż mi.

Jan W. Góra OP 2.12.2012

Święty Józef najwyraźniej wysłuchał tej prośby, bo ojciec Jan rozpoczął budowę. Nie zdołał jej jednak dokończyć, zanim odszedł do Pana. Wygląda na to, że to nasze zadanie.

Co zatem możemy zrobić wspólnie z okazji 70 urodzin ojca Jana? Odpowiedź nasuwa się sama – dołożyć swoją cegiełkę do budowy Domu Pielgrzyma. W tej intencji nagraliśmy audiobooka z książką ojca Jana „Mój dom”. Przeczytali go wychowankowie i przyjaciele ojca Jana. Kupując każdy egzemplarz sprawiasz, że ukończenie budowy jest coraz bardziej realne. Możesz też pomóc w każdy inny sposób, przekazując darowiznę pieniężną, materialną lub 1% podatku na ukończenie Domu Pielgrzyma.

 • Kup audiobook (albo kilka 😉 ) na www.lednicki.pl lub w sklepie na Polach Lednickich (dostępny od 8 lutego 2018), przedpremierowo będzie taka możliwość 4 lutego 2018 w Teatrze Muzycznym przy okazji spektaklu „Nasz Ojciec – Poznań Janowi Górze”.
 • Przekaż 1%:
  Stowarzyszenie LEDNICA 2000
  Kościuszki 99, 61-716 Poznań
  KRS: 0000078708
 • Wpłać darowiznę (jednorazowo lub cyklicznie):
  II Oddział PKO BP SA w Poznaniu
  70 1020 4027 0000 1102 0363 1868
  Tytuł: Darowizna na Dom Pielgrzyma

Kontakt w sprawie darowizn:

Sebastian Kamiński
s.kaminski@lednica2000.pl

Agnieszka Chrostowska
agnieszka@lednica2000.pl


Informacje o audiobooku:

„Mój dom” to pierwsza książka ojca Jana Góry, napisana w okresie przygotowań do ślubów zakonnych oraz pierwszych lat kapłaństwa. Odkrywamy w niej ojca, jakiego niewielu już z nas pamięta – zamyślonego poetę, który kontemplował codzienność i niezwykle barwnie ją komentował. Opowieści pełne radości i wzruszeń przeplatają się z zachwytem nad zachodami słońca, kasztanem i ciszą. Za książkę „Mój dom” ojciec Jan otrzymał nagrodę literacką Fundacji im. Kościelskich, której laureatami są m. im. Sławomir Mrożek, Zbigniew Herbert, Edward Stachura czy Stanisław Barańczak.

Lektorzy audiobooka to wychowankowie i przyjaciele ojca Jana Góry: Julia Mikołajczyk (Mańkowska) – aktorka filmowa i teatralna, logopeda i pedagog, Dyrektor Artystyczny Akademii Młodego Aktora w Warszawie, oraz Paweł Binkowski – aktor, lektor i prezenter telewizyjny, związany na stałe z poznańskim Teatrem Nowym.

Audiobook „Mój dom” to 42 rozdziały poprzedzone osobistym zaproszeniem ojca Jana Góry do ich wysłuchania. Całkowity czas nagrania wynosi blisko 12 godzin. W jego wydanie zaangażowało się wiele osób, czyniąc to honorowo – na rzecz wsparcia budowy Domu Pielgrzyma: spadkobiercy twórczości ojca Jana Góry, czyli Polska Prowincja Dominikanów oraz Wydawnictwo W drodze nieodpłatnie udostępnili nam treść książki, lektorzy użyczyli swoich głosów, studio Sound of Soul zarejestrowało i zrealizowało nagranie, agencja Casus Design zaprojektowała okładkę a wydawnictwo Polska Press udostępniło na nią fotografię.

 

mój dom list

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl