Dołącz do Ruchu Lednickiego

Choć dzielą nas kilometry – łączy nas Chrystus!

By stać się jednym z nas możesz:

 

  • Zasilić grono naszych przyjaciół w wybranej przez siebie już istniejącej Ambasadzie Ruchu Lednickiego (ich lista pojawi się wkrótce na naszej stronie).

Są to wspólnoty działające przy parafiach lub klasztorach, ich członkowie na co dzień starają się żyć Wyborem Chrystusa, realizując przeróżne inicjatywy takie jak: adoracje, spotkania modlitewne, a nawet koncerty czy dyskoteki. Wszystko w ramach programu rozwoju który wyznaczył nam Ojciec Jan Paweł II w przemówieniach do młodych nad Lednicą.

  • Zaproponować znajomemu księdzu lub katechecie stworzenie Ambasady Ruchu Lednickiego w Twojej miejscowości. lub
  • Wysłać do Nas własnoręcznie napisany i podpisany Akt Wyboru Chrystua, w liście powinny znajdować się także Twoje imię i nazwisko, miejscowość i mail – gdy list do nas dotrze otrzymasz informację zwrotną.

Twoja deklaracja przechowywana będzie w Ośrodku im. Jana Pawła II na Polach Lednickich, a Ty zostaniesz włączony w intencje modlitw wszystkich członków Ruchu, w szczególności na codziennej Eucharystii sprawowanej w Kaplicy „U Pana Boga za Piecem” w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu przez Wspólnotę Lednicką.

 

Bycie członkiem Ruchu Lednickiego, jest dla nas wyzwaniem, radością ale także odpowiedzialnością. Jesteśmy zobowiązani między innymi do modlitwy za siebie nawzajem,
codziennego ponawiania Wyboru Chrystusa, czy aktywnego uczestnictwa w corocznym Spotkaniu Młodych Lednica2000 czy Lednickim Opłatku.
Każdy z nas powinien choć raz w ciągu roku uczestniczyć w rekolekcjach Ruchu Lednickiego

takich jak:

  • Lednickie Wakacje – rekolekcje w cyklach tygodniowych, organizowane w lipcu i sierpniu na Lednicy, Jamnej i w Hermanicach,
  • Rozpoczęcie roku akademickiego – rekolekcje weekendowe dla studentów na początku października w Ośrodku na Polach Lednickich,
  • Rekolekcje dla mężczyzn, małżeństw, lekarzy lub scholi.

 

Czekamy na Ciebie!

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl