„Podręcznik Pokolenia JP2 Ojcowskie Słowo do Młodych Świata, Polski i Lenicy”

F_NN_ksiazka_przewodnik_pokolenia_jp2Podręcznik Pokolenia JP2 to zbiór 59 przemówień Jana Pawła II do młodzieży świata, 58  przemówień i orędzi skierowanych do młodych z okazji Światowych Dni Młodzieży, 12 przemówień do młodzieży wypowiedzianych podczas pielgrzymek Papieża do Polski, 8 przemówień ze Spotkań Lednickich oraz 4 wypowiedzi Ojca Świętego wygłoszonych „na areopagach świata i Polski” (w siedzibie UNESCO, do Zgromadzenia Ogólnego ONZ, do świata kultury w Polsce).

Pragniemy podzielić się ze wszystkimi tym wielkim dziedzictwem, które pozostawił dla nas Jan Paweł Wielki. Studiując słowo Papieża, staramy się wprowadzać je w nasze życie.

Jak na podręcznik przystało, mnóstwo tu kolorowych zakreśleń i notatek na marginesach!

Do książki dołączone są 2 płyty DVD z 11 przemówieniami Papieża do młodzieży.

„8xJP2”- studium przemówień Jana Pawła II. Książka pisana przez młodych dla młodych

F_NN_ksiazka_8xjp2W sierpniu 2008 roku, w czasie naszych wakacji spędzonych na Jamnej (naszym ośrodku przy Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei) studiowaliśmy przemówienia Jana Pawła II skierowane do nas – młodzieży lednickiej. Zapragnęliśmy podzielić się swoimi refleksjami na ich podstawie z drugim człowiekiem.

„8 x JP2” to zbiór:
– ośmiu przemówień Ojca Świętego na Lednicę, które zostały przetłumaczone na osiem języków (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, litewski),
– nasze teksty oparte na słowach naszego Papieża-Polaka
– Akt Wyboru Chrystusa (również w tych ośmiu językach).
Z pewnością warto podarować tę książkę swojemu znajomemu zza granicy!

Zachęcamy wszystkich do zajrzenia do tej książki, w której zawarte są wskazówki Jana Pawła II odpowiadające na pytanie – jak żyć?

„Krzyżu Święty, nade wszystko!” – Spotkanie z krzyżem Jana Pawła II z Wielkiego Piątku 2005

krzyz-okladka-ok.inddSpotkania z krzyżem Jana Pawła II z Wielkiego Piątku 2005

Przez pewien czas znajdował się wśród nas krzyż, który trzymał w swych rękach, przytulał do skroni i do serca Wielki Święty Świadek Chrystusowej Miłości.
Ten krzyż wszedł w nasze życie, Chrystus z tego krzyża zaczął nas słuchać, rozmawiać z nami. I tak rozpoczął się dialog, który jest podstawowym dialogiem naszego życia i powołania, dialogiem z Tym, Który nas pierwszy umiłował.

 

„LEDNICKA LITURGIA CZASU – jutrznia, nieszpory, kompleta

F_NN_ksiazka_brewiarz_lednicki„Będzie pięknie, kiedy wieczorem zasiądziecie przy zapalonej świecy, aby wspólnie odmówić nieszpory.
Będzie pięknie, jeśli zmówicie jutrznię na początku dnia, a przed zaśnięciem kompletę.
Włączeni w modlitwę Kościoła zawsze jesteśmy razem.” – Jan Góra OP

 

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl