Czym jest LEDNICA 2000?

Lednica 2000 to WYBÓR CHRYSTUSA

G_ryba_ichtis1

Ten Wybór określa nas, nasze działania, nasze życie. Staramy się żyć dla Chrystusa i nieść Go innym. Z tym Wyborem na ustach i w sercach weszliśmy w III tysiąclecie chrześcijaństwa i chcemy iść dalej. To nie jest Wybór łatwy i prosty do wykonania. Każdy z nas się jakoś gubi, ale staramy się żyć lepiej.

Lednica 2000 to ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

G_jan_pawel_2_kreska1

Papież zapoczątkował Spotkania Młodych LEDNICA 2000, błogosławił wszystkim działaniom o. Jana Góry OP. Kiedy żył, na każde Spotkanie przygotowywał swoje orędzie. Za nim tą drogą poszli kolejni papieże. Słowa Ojca Świętego nie są nam obce – często czytamy jego przemówienia, książki, adhordacje i inne. Na tym opiera się nasza formacja i dalsze działania.

Lednica 2000 to LUDZIE

G_ludzie_ruch1

Ludzie LEDNICY żyją wyborem Chrystusa. Nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jest Jego. Nasza wiara to modlitwa, taniec, śpiew. Tworzymy wspólnotę, która pragnie pokazać radość wiary. Ludzie LEDNICY to młodzież i starsi, każdy znajdzie coś dla siebie – od dziecka, do najstarszych.

Lednica 2000 to MIEJSCE - POLA LEDNICKIE

G_rysunek_pola_lednickie1

Pola Lednickie to kilkadziesiąt hektarów łąki, na której co roku w pierwszą sobotę czerwca spotyka się prawie 100 000 ludzi na Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Tutaj mamy swój Ośrodek im. Jana Pawła II, w którym odbywają się co tydzień rekolekcje. To tutaj w Domu Jana Pawła II zgromadzonych jest kilkadziesiąt pamiątek po naszym Papieżu Polaku, takich jak odlew ręki, sutanna, szkaplerz, pióro i wiele, wiele innych. Miejsce jest otwarte dla każdego, pozwala wziąć głęboki oddech i zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Lednica 2000 to RUCH DZIAŁAJĄCY W KOŚCIELE POWSZECHNYM

G_rysunek_krzyż_ręce_wspólnota1

Ruch LEDNICA 2000 to wszyscy my, którzy żyjemy tą ideą, ideą Wyboru Chrystusa. Jesteśmy w Kościele, który kochamy. Naszym założycielem i opiekunem jest Jan Paweł II. Czerpiemy z tradycji chrztu i wyboru Chrystusa dokonanego przez Mieszka I oraz z bogactwa duchowego Zakonu Kaznodziejskiego. Ruch Lednicki jest propozycją drogi formacyjnej skierowanej do wspólnot oraz osób indywidualnych. Istotą Ruchu Lednickiego jest jak najczęstszy udział w Eucharystii, codzienny wybór Chrystusa, adoracja oraz w miarę możliwości modlitwa brewiarzowa. Nieodłącznym elementem jest studium, którego motyw wyznacza hasło każdego Spotkania Młodych.

Lednica 2000 to WSPÓLNOTA W POZNANIU

G_wspolnota_komunikacja_1

To jest trzon organizacyjny wszystkich spotkań na Polach Lednickich i w Ośrodku. Tutaj spotykamy się na co dzień, uczestniczymy w Eucharystii, poznajemy się i przygotowujemy spotkania. Jesteśmy związani z poznańskim klasztorem dominikanów, przy którym mamy swoją siedzibę.

Spotkania Lednica 2000 w liczbach:

Uczestników
Wolontariuszy
Kapłanów
Symboli
Pieśni
Papieży

Podejmij działanie!

Dołącz do Ruchu

Poznaj nas

Służby Lednickie

Wolontariat

Zgłoszenia do wolontariatu Służb Lednickich ruszają w Marcu

Istnieje jednak możliwość zaangażowania się w przygotowania do Spotkania Lednickiego w Poznaniu. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl