Aktualności

Wspólnota LEDNICA 2000 na Światowych Dniach Młodzieży

  • 10 czerwca 2016
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 10 czerwca 2016
  • Kategoria: News - Ruch Lednicki
  • abba ojcze, jan góra, kraków, kraków 2016, lednica, lednica2000, pieśń pielgrzyma, schola lednicka, sdm, siewcy lednicy, swiatowe dni mlodziezy, tancerze, wodzireje, wyd2016,

Gdy w 1991 roku w Częstochowie odbywał się 6 Światowy Dzień Młodzieży, Lednica dopiero miała się narodzić. Wtedy to, słowa hymnu „Abba Ojcze”, napisane przez o. Jana Górę stały się uosobieniem entuzjastycznego przekazywania wiary i porywały tłumy do modlitwy. Spotkanie z Janem Pawłem II i przeżyte wydarzenia, stały się kolebką pomysłu wprowadzenia ludzi w nowe tysiąclecie. Tak narodziło się dzieło LEDNICA 2000, któremu tak jak Światowym Dniom Młodzieży, błogosławił papież Jan Paweł II.

Dziś, 25 lat później, po raz kolejny oficjalnie możemy powiedzieć, że Wspólnota LEDNICA 2000 będzie obecna na Światowych Dniach Młodzieży – tym razem w Krakowie. Chcemy pokazać światu, jak radosna jest wiara Polaków! Muzyczna modlitwa pieśniami Siewców Lednicy i Scholi Lednickiej oraz radosne tańce prowadzone przez naszych wodzirejów i tancerzy wprowadzą znaną wszystkim od 20 lat atmosferę Spotkań Młodych LEDNICA 2000. Jako wspólnota wiodąca, prowadzić będziemy modlitwę i wydarzenia bezpośrednio poprzedzające następujące uroczystości:

26 lipca – Błonia Krakowskie, Ceremonia Rozpoczęcia ŚDM 2016,
28 lipca – Błonia Krakowskie, Ceremonia powitania Papieża Franciszka,
30 lipca – Campus Misericordiae, Czuwanie z Ojcem Świętym,
31 lipca – Campus Misericordiae, Msza Święta.

Jednym z etapów naszych przygotowań było stworzenie Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 –„Jezu Ufam Tobie”. Utwór został nagrany w języku polskim i angielskim, we współpracy z włoską młodzieżą. Tekst łączy w sobie przesłanie miłosierdzia z Łagiewnik oraz słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane do młodych podczas jego pielgrzymek po wszystkich kontynentach. Refren „Jezu, ufam Tobie”, śpiewany w języku angielskim będzie motywem, dzięki któremu młodzi pielgrzymi przybywający do Krakowa, zaniosą przesłanie miłosierdzia na cały świat. Słowa zwrotek to synteza nauczania papieskiego, wzywająca do odważnego dawania świadectwa wiary, nadziei i miłości we współczesnym świecie. Tradycyjnie już, jak każdej lednickiej pieśni, tej również towarzyszy taniec.

W tym roku, 4 czerwca na Polach Lednickich wybrzmiał również hymn ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”.

JEZU UFAM TOBIE! Pieśń Pielgrzyma na ŚDM 2016 (Jesus, I trust in You! – WYD 2016)

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl