Aktualności

Wspomnienia z Jamnej!

  • 11 stycznia 2018
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 11 stycznia 2018
  • Kategoria: Różne

W tym roku na Jamnej było wyjątkowo pięknie, bo oto zebrało się na naszym sylwestrze ponad 400 osób! Cóż może być piękniejszego, od świętowania w tak zacnym gronie? Tych kilka dni spędziliśmy wśród malowniczych krajobrazów górskich i w czasie bardzo sprzyjającej pogody – spadł nawet śnieg!

Już od 27 grudnia spotykaliśmy się na modlitwie, kolędowaniu, spacerach, posiłkach, długich rozmowach i krótszych pogawędkach, a dni wypełniały nam rozmaite konferencje. Dzień 1 to świadectwa o Lednicy, o. Janie Górze OP i Romanie Brandtsteatterze, dzień 2 – świętość i rekolekcje o. Macieja Zięba OP, dzień 3 – jedność, a przy tej okazji wspomnienia o początkach Jamnej i o Lednicy oraz wykład prof. Gadzinowskiego, o narodzinach w świetle etyki chrześcijańskiej. Dzień 4 – rozważania co znaczy dialog: historia o. Pio, opowiedziana przez o. Zbigniewa Nowakowskiego oraz ciąg dalszy konferencji o. Macieja: o dialogu w chrześcijaństwie. W sylwestrowy poranek rozmawialiśmy o Lednicy i inicjatywach jakie podejmujemy, a wszystkich gości zaprosiliśmy na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 (2 czerwca 2018 r. – Pola Lednickie). Powspominaliśmy jak to niegdyś bywało na pielgrzymkach z o. Janem Górą. Tego dnia, o. Andrzej Chlewicki OP opowiedział nam też historię Jamnej.

Bardzo uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował o. Mateusz Kosior OP rozpoczęliśmy ostatni wieczór w roku 2017. Śpiewom i radości nie było końca, wszak nasza schola liczyła tego dnia ponad 50 osób! Polonez na ponad 200 par poprowadził nas niezawodny Wodzirej Pędzel i tak rozpoczęła się huczna zabawa. Ta sylwestrowa noc oprócz tańców do białego rana (dosłownie!) była też czasem bardzo wyjątkowym, bo w Nowy Rok weszliśmy ciesząc się podczas adoracji z obecności żywego Chrystusa. Przed ikoną Matki Bożej Niezawodnej Nadziej pary „mające się ku sobie” zawierzyły swoją miłość. Czy można wymarzyć sobie piękniejszy scenariusz?

To był piękny czas wielu uśmiechów i nowych znajomości.
Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim Ojcom, którzy byli z nami przez cały ten czas, dziękujemy uczestnikom i dobrodziejom naszego Sylwestra. Czekamy na Was za rok, w tym samym terminie, w tym samym miejscu!

 

 

Zdjęcia rzeczy znalezionych!
Właścicieli prosimy o kontakt: sekretariat@lednica2000.pl

 
 

 

 

 

 

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl