Aktualności

Zapis transmisji, zdjęcia, multimedia – przeżyjmy to jeszcze raz!

  • 6 czerwca 2016
  • Opublikował: Bartłomiej Dobrzyński | Dodano: 6 czerwca 2016
  • Kategoria: XX Spotkanie Młodych LEDNICA 2000
  • amen, lednica, lednica 2016, lednica transmisja, lednica zdjęcia,

Zapraszamy do przeżycia naszego Spotkania raz jeszcze! Powróćmy razem do tych pięknych chwil, które dane nam było przeżywać na Polach Lednickich.

G_galeria_2016

Zapis transmisji ze Spotkania
Przesłanie Ojca Świętego Franciszka
Przesłanie generała dominikanów – Bruno Cadoré OP
List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy

Czcigodni Kapłani!

Młodzi Rodacy!

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam uczestników XX Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Z okazji jubileuszu składam gratulacje organizatorom, kapłanom, wolontariuszom i wszystkim, dzięki którym od 1997 roku ponad półtora miliona młodych ludzi przeszło przez symboliczną Bramę Trzeciego Tysiąclecia. W ten sposób pokolenie św. Jana Pawła II – patrona i wielkiego przyjaciela Spotkań – stało się także pokoleniem Lednicy. Dziękuję Państwu za ten ogromny wysiłek, który pięknie owocuje w życiu Polaków i licznych gości, którzy co roku przybywają z zagranicy.

Obecne Spotkanie po raz pierwszy odbywa się bez czcigodnego i powszechnie kochanego inicjatora Lednicy 2000. Niespełna pół roku temu pożegnaliśmy zaiste świętej pamięci Ojca Jana Górę. Wierzymy jednak, że spogląda on z wysoka na to miejsce, z którym związał się z całym sercem i gdzie spoczęły jego doczesne szczątki. Łączę się z Państwem duchowo, modląc się w intencji tego wspaniałego kapłana i dobrego człowieka.

Tegoroczne uroczystości mają wymiar szczególny także ze względu na trwające obchody 1050-lecia

Chrztu Polski i 800-lecia Zakonu Dominikańskiego. Dzięki przełomowej decyzji księcia Mieszka I my, Polacy, staliśmy się narodem chrześcijańskim, a tożsamość naszej wspólnoty najściślej złączyła się z dziedzictwem wiary i nauki Kościoła oraz dorobkiem cywilizacji europejskiej. Bracia kaznodzieje byli zaś pierwszym zgromadzeniem, które przyszło do naszego kraju za sprawą naszych rodaków: św. Jacek i bł. Czesław Odrowążów. Przez wieki zakon dał Polsce wielu wybitnych duszpasterzy i uczonych, wywierając znaczny wpływ na oblicze polskiego katolicyzmu. Spotkania lednickie to najnowsze z dzieł, poprzez które dominikanie uczą nasz naród, zwłaszcza młodzież licealną i studencką, postępowania drogami Opatrzności. I za to pragnę dzisiaj Drogim Ojcom wyrazić wdzięczność i uznanie.

Wszystkim zgromadzonym na Polach Lednickich życzę wielu głębokich przeżyć, które staną się inspiracją do wspólnego budowania Polski wiernej swojej chrześcijańskiej tradycji.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,

Andrzej Duda

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl