Aktualności

Zaproszenie dla Księży

  • 25 kwietnia 2017
  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 25 kwietnia 2017
  • Kategoria: News - Spotkania Lednica 2000
  • ksiądz, ksiądz na lednicy, księża, księża na lednicy, Lednica dla księży, lednica2000, XXI spotkanie i księża, xxi spotkanie mlodych lednica 2000, zaproszenie, zaproszenie dla księży,

Drodzy Bracia Kapłani!

Już 3 czerwca XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. To wielka radość, cieszyć się wspólną obecnością młodzieży, kapłanów i sióstr zakonnych! W tym roku jeszcze bardziej zależy nam, Bracie, na Twojej obecności. Rytm czasu odsyła nas do początków lednickiego dzieła – podobnie jak 20 lat temu spotkamy się znowu w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Chcemy ucieszyć się tym, co jest sensem Lednicy – SPOTKANIEM z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Hasłem „Idź i kochaj” nawiązujemy do papieża Franciszka, który wołał by „wstać z kanapy” i ruszyć w świat. Poprowadzą nas ewangeliczne obrazy nawiedzenia Elżbiety oraz wspinaczki Zacheusza na sykomorę.

Lednica wpisuje się też w czas jubileuszy: 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie oraz 100-lecia objawień fatimskich. Maryję zaprosiliśmy pierwszą na nasze Spotkanie. Wierzmy, że w wieczerniku Zesłania Ducha Świętego to Ona poprowadzi nasze spotkanie. Nawiedzi Pola Lednickie i wydobędzie z ukrycia naszą wiarę, jak robiła to w okresie komunizmu, gromadząc Polaków przy kopii swojego wizerunku.

W centrum Lednicy jak zawsze będzie Jezus Chrystus. Tylu młodych powraca do Niego w sakramencie pojednania, przyjmuje w Komunii Świętej oraz trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu. Te cuda możliwe są dzięki obecności tysięcy kapłanów!

Dlatego bardzo dziękujemy, Bracie, za dotychczasową obecność!

I serdecznie zapraszamy – przybądź spotkać się z nami!

Czekamy pod Bramą Rybą

Wojciech Prus OP

ze Wspólnotą LEDNICA 2000

lednica2000-logo-web
| Facebook Instagram Tumblr Twitter YouTube

Newsletter Lednicki

FreshMail.pl