XXVII SPOTKANIE MŁODYCH
LEDNICA2000

Spotkajmy się znów na Polach!
Do zobaczenia 03.06.2023

DUSZPASTERZE
o. Tomasz Nowak OP
duszpasterz spotkania
s. Łucja Rado OP
duszpasterz spotkania
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Kochani!

Cieszymy się, że po raz kolejny – już dwudziesty siódmy – możemy zaprosić Was 3 czerwca na Spotkanie Młodych nad Lednicą. W tym roku gromadzimy się wokół tematu Eucharystii. Prowadzić nas będzie hasło „Idź za Barankiem”. Widzimy w Ewangelii św. Jana Chrzciciela, który mówi: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J 1,29). I idą najpierw za nim św. Jan i św. Andrzej, a potem kolejni Apostołowie. A dzisiaj przychodzi czas na nas! Mamy nadzieję, że my również, jako uczniowie Jezusa, odnajdziemy się w tym temacie. Pójdziemy za Barankiem, dokądkolwiek się uda, jak mówi o tym Księga Apokalipsy (Ap 14,1-5) i będziemy mieli szansę odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela się nam w Eucharystii.

Chcemy razem odkrywać Baranka Bożego. Chcemy razem odkrywać tajemnicę Eucharystii. A przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą musimy przebyć, żeby Eucharystię odkrywać.

Eucharystia to wspólnota. Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 3 czerwca 2023 r. pod Bramą Rybą na Polach Lednickich.

o. Tomasz Nowak OP
Duszpasterz XXVII Ogólnopolskiego
Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Informacje organizacyjne

CO ZNAJDZIECIE NA POLACH W TYM ROKU?

Pole rozmów

Jeśli zwyczajnie potrzebujesz z kimś porozmawiać, albo wygadać się to będziemy czekali na Ciebie, żeby Cię w końcu wysłuchać! Będzie to przestrzeń do rozmów na temat nurtujących was problemów, a także szukania swojego życiowego powołania.

Strefa dziecka

Z myślą o najmłodszych po raz kolejny chcemy zorganizować miejsce, w którym na swój sposób dzieci, z pomocą opiekunów, przez zabawę będą mogły rozważać tematykę Spotkania.

Pole talentów

Pragniemy, byście aktywnie spędzili czas na Polach przed oficjalnym rozpoczęciem Spotkania. Chcemy wspólnie odkrywać Wasze talenty,  a także dać Wam przestrzeń do dzielenia się nimi z innymi.

Pole spowiedzi

To miejsce przemienia życie, jeśli tylko sobie na to pozwolisz! Pole spowiedzi corocznie gromadzi wspaniałych ludzi – księży, którzy są narzędziami Pana Jezusa i tych, którzy pozwalają Mu na przemianę serc!

Co ze sobą zabrać na Pola?

Nabożeństwa na Polach Lednickich trwają wiele godzin i odbywają się pod gołym niebem. Zabierz coś do siedzenia, wygodne buty, ciepłą odzież, płaszcz przeciwdeszczowy oraz krem z filtrem UV. Pamiętaj również o nakryciu głowy, wodzie i jedzeniu, a także o podstawowych lekarstwach (szczególnie o tych, które zażywasz regularnie!).

Koniecznie przywieźcie ze sobą!
DZWONKI
Chcemy, ażeby całe Pola rozbrzmiały ich dźwiękiem na wejście Baranka!
SZTANDAR Z BARANKIEM
Przygotujcie sztandary dla Waszych grup. Razem pod tym sztandarem, albo całą rzeszą sztandarów chcemy wędrować za Barankiem.
ŚWIECA
Niech całe pola rozświetlą się światłem świec podczas modlitwy do Baranka.

„Idź za Barankiem!”

PLAKAT SPOTKANIA

Chcieliśmy, żeby na plakacie znalazły się elementy futurystyczne, tworzone z wykorzystaniem AI – sztucznej inteligencji, które kojarzymy z gier komputerowych. Tak powstał Baranek z purpurową plamą, który nawiązuje do słów Apokalipsy św. Jana i tych, którzy opłukali swe szaty i w krwi Baranka je wybielili. Umieściliśmy Go na złotym tle, które symbolizuje chwałę i bogactwo. Widoczna u góry inskrypcja w języku hebrajskim pochodzi z Księgi Izajasza „Jak baranek na rzeź prowadzony […] tak On nie otworzył ust swoich” (Iz 53,7). A kolorowe ślady Baranka, które do złudzenia przypominają serduszka, to symbol przejścia, Paschy. Całość plakatu dopełnia eklektyczna typografia głównego hasła XXVII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2000: „Idź za Barankiem”.

Dorota Mayer-Gawron / DAYENU
Autorka plakatu

 

MINISTRANCI

Dołącz do służby liturgicznej.

TANCERZE

Wspólnie zatańczmy nad Lednicą.

ANIOŁY PORZĄDKU

WSPÓLNIE DBAMY O PORZĄDEK.

EWANGELIZATORZY LEDNICY

Aż po krańce świata!

PROGRAM SPOTKANIA
 • godz. 8.00Otwarcie Pól Lednickich
 • godz. 12.00Anioł Pański
 • godz. 15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • Zwołanie
 • godz. 16.00Świadectwo - doświadczenie Eucharystii
 • godz. 16.30Procesja Orłów
 • godz. 17.00Uroczyste rozpoczęcie XXVII Spotkania Młodych LEDNICA2000
 • Posilenie
 • Ofiarowanie
 • Świadek Eucharystii - bł. Carlo Acutis
 • godz. 20.00Msza Święta
 • Idź za Barankiem
 • godz. 22.30Modlitwa przełamanie 7 pieczęci
 • godz. 23.00Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • godz. 23.40Akt wyboru Chrystusa
 • godz. 00.00Przejście przez Bramę Rybę