Pola Lednickie to miejsce z fascynującą i niepowtarzalną historią.
To tu, jak mawiał o. Jan W. Góra OP, zaczęło się życie polskich chrześcijan, a już na pewno - polskiej młodzieży.

Pola Lednickie żyją przez cały rok. Jest tu wybudowany przez o. Jana Górę OP ośrodek duszpasterski zwany Domem św. Jana Pawła II, a w nim wiele pamiątek – papieskich i związanych z wydarzeniami na Lednicy.

Warto zobaczyć m.in. ważącą 600 kg Biblię, klucze do wielu miast Polski, Lednicki Krzyż z kamieniami z Ziemi Świętej, okno z Franciszkańskiej 3 czy relikwiarze świętych.

Serce naszego Domu stanowi przeszklona kaplica z widokiem na całe Pola Lednickie, z której widać replikę krzyża z Giewontu, stacje Drogi Krzyżowej, Bramę-Rybę, jezioro oraz grób Ojca Jana u stóp głazu upamiętniającego 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II. Kaplica dostępna jest o każdej porze dnia i nocy.

W każdą niedzielę o godz. 11.00 odprawiana jest tu Msza święta.

Poczuj niesamowitą atmosferę tego miejsca!

Przebywając na Polach Lednickich, możesz dotknąć wielkości i świętości Przyjaciela Młodych Świętego Jana Pawła II, napełnić się ciszą, skupieniem i modlitwą. Dom św. Jana Pawła II jest domem każdego, kto do niego wchodzi. Domem, gdzie możesz przysiąść na jednej z ławek, pomodlić się i w zadumie oglądać wielkie dzieła Pana. Pola Lednickie są miejscem odnowienia własnego chrztu i obmycia twarzy wodą z najstarszej polskiej chrzcielnicy. To miejsce, gdzie możesz wybrać Chrystusa i wybór ten uczynić fundamentem całego swojego życia.

Ośrodek na Polach Lednickich

Ośrodek (otwarty codziennie) to także miejsce idealne dla grup rekolekcyjnych, pielgrzymkowych czy wypoczynkowych. Oferujemy miejsca noclegowe dla ok. 60 osób, zaplecze gastronomiczne, salę konferencyjną, przestrzeń do wspólnych warsztatów czy inspirujących rozmów.

Już dziś zapraszamy Cię do naszego ośrodka duszpasterskiego na Polach Lednickich na chwilę, na kawę, na dłużej.

Jesteś zainteresowany zorganizowaniem rekolekcji w naszym Domu? A może szukasz noclegu dla swojej grupy? Skontaktuj się z nami!

Lokalizacja Ośrodka

Ośrodek im. Jana Pawła II
Pola Lednickie 1
62-280 Kiszkowo

Telefon

780 007 223