Utwór Siewców Lednicy „I dobrze mi jest”

Wszyscy odczuwamy niezwykłość tegorocznego Wielkiego Postu. Chrystus spędził przed śmiercią i zmartwychwstaniem 40 dni na pustyni. My – podobnie, zostaliśmy nagle odłączeni od tego, co było dla nas powszechne i oczywiste: spotkań z przyjaciółmi, uścisków, podania rąk oraz wspólnej eucharystii. Dlatego napisaliśmy utwór „I dobrze mi jest!” – piosenkę o nadziei i o tym, że Bóg jest blisko nas, niezależnie od tego, co dzieje się wokół. A jeśli On jest przy nas, wszystko będzie dobrze!

Słowa utworu są naszą odpowiedzią na medytację papieża Franciszka przed specjalnym błogosławieństwem Urbi et Orbi, w której mówił:

„Od tygodni wydaje się, iż zapadł wieczór. Na naszych placach, ulicach i miastach zebrały się gęste ciemności; ogarnęły nasze życie, wypełniając wszystko ogłuszającą ciszą i posępną pustką, która paraliżuje wszystko na swej drodze. (…) Pośród izolacji, w której cierpimy z powodu braku uczuć i spotkań, doświadczając braku wielu rzeczy, po raz kolejny posłuchajmy wieści, która nas zbawia: On zmartwychwstał i żyje obok nas.(…) W Jego krzyżu zostaliśmy zbawieni, aby przyjąć nadzieję i pozwolić, aby to ona umocniła i wspierała wszystkie środki i możliwe drogi, które mogą nam pomóc strzec siebie oraz strzec innych. ”

Nagrania wideo zrealizowaliśmy w naszych domach, nie spotykając się w pełnym składzie. Do projektu zaprosiliśmy naszego przyjaciela z Włoch, które jeszcze bardziej niż my, ogarnięte są cierpieniem z powodu epidemii, by połączyć się z nimi duchowo. Wokalista Andrea Baldazzi pojawił się już w naszych wcześniejszych projektach, m. in. utworze „Jezu, ufam Tobie!”

Utwór dedykujemy szczególnie kapłanom, którzy co dnia modlą się za nas w pustych kościołach. Którzy w szpitalach oddają swoje respiratory młodszym, spowiadają w parkach i szukają nowych sposobów niesienia nadziei i tworzenia wspólnoty. To nasza modlitwa za nich i prośba, abyśmy wszyscy o nich pamiętali zanosząc nasze prośby do Boga. Zamieńmy epidemię wirusa w epidemię nadziei i modlitwy za siebie nawzajem!

Piosenka „I dobrze mi jest” będzie dostępna w sobotę 04.04.2020 od północy na wszystkich popularnych serwisach muzycznych (Spotify, Apple Music, Google Play, Tidal), a 05.04.2020, w Niedzielę Palmową, na kanale www.YouTube.com/siewcylednicy swoją premierę będzie miał teledysk do utworu.