Grudzień 2021 na Polach Lednickich

Kochani,

Pola Lednickie czekają na Was każdego dnia. Jutro już druga niedziela Adwentu. To jeszcze też czas, by zakupić prezenty dla bliskich – na Lednicy trwa tradycyjny kiermasz świąteczny, na którym wiele niespodzianek i nowości. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest na utrzymanie Lednicy.

Pragniemy zaprosić Was na kilka najbliższych grudniowych wydarzeń.

18 grudnia 2021 r., godz. 18.00, Pola Lednickie
Jak co roku spotkajmy się na Opłatku, by razem się pomodlić, podzielić opłatkiem, zaśpiewać kolędę, wypić gorący barszcz, skosztować wypieków. Miło będzie, gdy każdy z nas przywiezie coś słodkiego lub owoce na wspólny stół.
Tego wieczora chcemy również pamiętać o naszym zmarłym duszpasterzu – Ojcu Janie – wspólnie pomodlimy się przy jego grobie.

21 grudnia 2021, godz. 18.00, archikatedra w Gnieźnie
Wraz z Księdzem Prymasem serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół Ojca Jana do udziału w Eucharystii, którą w szóstą rocznicę śmierci Ojca Jana W. Góry OP odprawi w archikatedrze gnieźnieńskiej Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Bezpośrednio po tej Mszy św. udamy się wraz z Księdzem Prymasem na Pola Lednickie do grobu Ojca Jana.

Oprócz tego:

19 grudnia 2021 r., godz. 17.17, kościół Dominikanów w Poznaniu
Ojciec Nikodem Brzózy OP, przyjaciel Lednicy, serdecznie zaprasza do kościoła na Mszę świętą z okazji jubileuszu 60 urodzin, a potem na wspólne świętowanie do sali Ojca Jana. Bądźmy tego dnia razem.

13 grudnia 2021 r., godz. 19.00, Pola Lednickie
Jak co miesiąc spotykamy się w lednickiej kaplicy przy wizerunku Matki Bożej Fatimskiej z sypialni św. Jana Pawła II na nabożeństwie fatimskim.