Odszedł Przyjaciel Lednicy

18 stycznia 2020 r. w godzinach wieczornych Pan Bóg powołał do siebie Sebastiana Kamińskiego, wielkiego Przyjaciela Lednicy, wieloletniego Szefa Sztabu Spotkań Młodych LEDNICA 2000, człowieka-instytucję. Sebastian odszedł od nas 4 lata i 28 dni po śmierci Ojca Jana W. Góry OP, który obdarzał Go przyjaźnią i ogromnym zaufaniem, powierzając najtrudniejsze zadania związane z Lednicą.

Sebastianie, połączył nas Pan Bóg, Ojciec Jan i Lednica – na dobre i na złe. Tyle lat pracowaliśmy razem na Polach Lednickich, staliśmy przy przepięknym ołtarzu w lednickiej kaplicy czy modliliśmy się wspólnie przy grobie Ojca Jana. To są – jak mawiał nasz Ojciec – najmocniejsze wiązania świata.  Pragniemy Ci dzisiaj podziękować za tę wspólną modlitwę, za Twoje zaangażowanie, za serce, za wsparcie, za pewność i poczucie bezpieczeństwa, które dawałeś swoją postawą. Nie uląkłeś się wyzwań i podporządkowałeś swoje życie Lednicy. Byłeś tam, gdy było pięknie, ale i w zwykłe szare dni. Wtedy było najtrudniej, gdy na horyzoncie nie pojawiał się żaden pielgrzym. Tak jak mówił Ojciec Jan – trwałeś na posterunku jak żołnierz.

Dziś dołączyłeś do swojego Mistrza, a setki osób, które towarzyszyły Ci w lednickiej drodze, proszą teraz o modlitwę za Twoją duszę.

Przyjaciele.

Informacje o pogrzebie poniżej.
Dzisiaj, tj. 19.01.2020 o godzinie 16:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Sebastiana w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu.