Opłatek na Polach Lednickich

Drodzy!

Wczoraj spotkaliśmy się na Polach Lednickich. To był piękny czas, przybyły osoby zaangażowane w dzieło lednickie, młodsi i starsi. Wspólnie  modliliśmy się, złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, znalazł się czas na rozmowy i poczęstunek. W modlitewnej pamięci łączyliśmy się z tymi, którzy, choć chcieli, nie mogli być z nami osobiście. Dziękujemy za ten wieczór spędzony w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Wiemy, jak ważna jest sprawa Lednicy, trwanie i rozwój tego dzieła. Dlatego zależy nam na stałej  łączności środowiska lednickiego, wszystkich, którym idea Lednicy jest bliska. Odbieramy wiele wyrazów życzliwości, pamięci i ofiarnego zaangażowania.  Jeśli traktujemy Lednicę jako wspólne zadanie, za które razem jesteśmy odpowiedzialni, troszczmy się o nie na wiele sposobów. Myślmy o Lednicy, módlmy się za to wspólne dzieło i rozmawiajmy o nim przy różnych okazjach. To przedsięwzięcie o wielkim znaczeniu, wyjątkowe dobro publiczne i wspólne. Promujmy to, co jest jej niezaprzeczalnym wkładem, doświadczeniem budowanym przez ćwierć wieku przy pełnym udziale świeckich.

Wczoraj modliliśmy się również przy grobie o. Jana w przededniu szóstej rocznicy Jego śmierci. Wspominaliśmy Go, słuchaliśmy fragmentu tekstu z Jego książki. We wtorek o godzinie 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. ojca Jana w archikatedrze w Gnieźnie podczas Mszy św. odprawianej przez Księdza Prymasa.