Szkaplerz symbolem XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000! #lednicawdomu

Kochani, 

w tym roku symbolem XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się pod hasłem „Cały Twój”, jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej. 

Idąc za św. Janem Pawłem II, którego dewizą biskupią i mottem życia były słowa „Cały Twój” [Totus Tuus], pragniemy oddać się w opiekę Matce Bożej. Pójdziemy Jej śladami, aby uczyć się zawierzenia Bogu. Namacalnym znakiem tego aktu jest właśnie przyjęcie szkaplerza.

Dzielimy się z Wami ogromną radością, że ten piękny szkaplerz może się znaleźć w Waszych rękach już… w maju! Będzie towarzyszył Waszej modlitwie i przygotowaniom do Spotkania, a w pierwszą sobotę czerwca podczas nabożeństwa stanie się symbolicznym płaszczem Maryi. I pozostanie z Wami już na zawsze.

6 czerwca 2020 roku spotykamy się inaczej niż zwykle, on-line, ale pragniemy, żeby szkaplerze lednickie znalazły się w Waszych domach jak najprędzej. Każdego roku wchodząc na Pola Lednickie, dostawaliście symbol Spotkania, tym razem Matka Boska przybędzie do Waszych domów już przed Spotkaniem. Wszystko w tym roku jest niezwykłe!

Kochani, symbol lednicki dostępny na początku maja to wspaniała okazja, by już dziś pomyśleć o swoich bliskich, przyjaciołach, o ludziach samotnych czy chorych, których zechcecie obdarować szkaplerzem lednickim. Można go już teraz zamawiać przez Internet na stronie lednicki.pl

Pamiętajcie, że szkaplerz jest jednocześnie Waszą cegiełką na utrzymanie Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, w którym odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Każdy szkaplerz-cegiełka to Wasz bardzo konkretny udział w kontynuacji dzieła lednickiego, które zapoczątkował Ojciec Jan W. Góra OP, a pobłogosławił św. Jan Paweł II. Lednica to nasze wspólne dzieło!

Wszystkich zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tegorocznym Spotkaniu przez Internet. Do zobaczenia 6 czerwca 2020 na www.lednica2000.pl.