XV Lednica Seniora już za nami!

Kochani!

Dziś Pola Lednickie znowu przyjęły tłumy pielgrzymów! 1 września odbyła się XV Lednica Seniora pod hasłem „Jestem młody duchem”. 5 tysięcy pielgrzymów spotkało się na radosnej modlitwie!

Jak co roku rozpoczęliśmy aktywnie – od gimnastyki, a po niej pierwsze słowa do zgromadzonych na Polach Lednickich skierowali duszpasterze- o. Mateusz Kosior OP i o.Wojciech Prus OP- oficjalnie rozpoczynając Spotkanie.

Uczestnicy XV Lednicy Seniora otrzymali wyjątkowe Słowo z Watykanu: „Tylko miłość czyni nas wolnymi, odradza nas i czyni twórczymi w relacji do siebie, do drugiego człowieka i do samego Boga”. Pełną treść listu możesz przeczytać tutaj.

Dzięki Siewcom Lednicy i Tancerzom, Lednica Seniora tętni życiem. W końcu kto śpiewa i tańczy, ten modli się podwójnie! Bardzo cieszymy się z obecności pośród nas abp seniora Damiana Zimonia z Katowic, który przewodniczył dzisiejszej Mszy Świętej i wygłosił homilię. Pola Lednickie odwiedził również bp Damian Bryl.

Po Mszy Świętej został poświęcony nowy nagrobek śp. o. Jana W. Góry OP. Grób założyciela Lednicy znajduje się obok głazu św. Jana Pawła II, który waży 27 ton, co symbolizuje 27 lat pontyfikatu Papieża Polaka. Poświęcenia nagrobku dokonali abp senior Damian Zimoń oraz bp Damian Bryl.

O godzinie 15:30 modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą jak co roku ze sceny wraz z muzykami wyśpiewali Seniorzy. Tak jak podczas czerwcowego Spotkania towarzyszą nam nabożeństwa i modlitwy, prowadzące do zrozumienia naszego JESTEM. Wszyscy uczestnicy Spotkania otrzymali Zwierciadła Prawdziwego Spojrzenia, które podczas kontemplacji wyciągamy przed siebie, by zrozumieć jak patrzy na mnie Jezus.

W 100. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętujemy również na Polach Lednickich. Wszyscy pielgrzymi wyciągnęli przed siebie ręce i w geście błogosławienia ziemi pomodlili się w intencji Ojczyzny. U źródeł chrzcielnych Polski dziękujemy za dar wolności, za to że Polska powiedziała JESTEM.

Adoracja i Akt Wyboru Chrystusa to wyjątkowy moment zarówno podczas czerwcowego Spotkania jak i na Lednicy Seniora. Również dziś dokonaliśmy Wyboru Chrystusa i przejdziemy przez Bramę III Tysiąclecia.

Serdecznie zapraszamy na Lednicę Motocyklisty – już 15 września 2018r. na Polach Lednickich!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wspólnota LEDNICA 2000

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.