Znamy hasło tegorocznego Spotkania!

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprosić Was na XXVII Spotkanie Młodych nad Lednicą. W tym roku gromadzimy się wokół tematu Eucharystii. Prowadzić nas będzie hasło „Idź za Barankiem”.

Widzimy w Ewangelii  św. Jana Chrzciciela, który mówi: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”(J 1,29). I idą najpierw za nim św. Jan i św. Andrzej, a potem kolejni Apostołowie. A dzisiaj przychodzi czas na nas! Mamy nadzieję, że my również jako uczniowie Jezusa odnajdziemy się w tym temacie. Pójdziemy za Barankiem, dokądkolwiek się uda, jak mówi o tym Księga Apokalipsy (Ap 14, 1-5) i będziemy mieli szansę odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela nam się w Eucharystii.

Chcemy razem odkrywać Baranka Bożego. Chcemy razem odkrywać tajemnice Eucharystii. A przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą potrzebujemy przebyć, żeby Eucharystię odkrywać. Eucharystia to wspólnota. Eucharystia potrzebuje wspólnego zebrania, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę.

Mamy nadzieję, że widzimy się 3 czerwca pod Rybą.