Tyle Dobra – modlitwa w 75. urodziny o. Jana W. Góry OP – 11.02.2023 godz. 18:00

Ojciec Jan Góra, twórca Lednicy i duchowy ojciec tysięcy osób, gdyby żył, 8 lutego 2023 świętowałby 75. urodziny. Pewnie jak zwykle zaprosiłby nas wszystkich w ten dzień na Pola Lednickie i cieszył się naszą obecnością.
Dlatego czujmy się zaproszeni na Lednicę, by jak co roku podczas wydarzenia „Tyle Dobra” podziękować Bogu za życie Ojca Jana i prosić dla niego o zbawienie. Chociaż nie ma go z nami, wiemy, czego by od nas oczekiwał. Zapisał to w jednym z listów do Wspólnoty Lednickiej: „Cieszę się z tych, którzy towarzyszą mi w niedziele i w każdy dzień podczas mszy świętej i są ze mną u Komunii. Dziękuję, że to rozumieją, że musimy być razem. Innych zapraszam, aby do nas dołączyli. Pragnę, aby Lednica była nie tylko przedsięwzięciem organizacyjnym, ale wspólnotą, która buduje więzi, rozwija się, która ma świadomość, że to, że jesteśmy razem, jest ważniejsze niż wszelkie modlitwy i organizacje.”
Po balecie, muzyce jazzowej, klasycznej, kinie czy zeszłorocznej adoracji krzyża tym razem zapraszamy Was do adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji o Pieśni nad Pieśniami, ulubionej księgi ojca Jana Góry.
Bądźmy razem na Polach Lednickich! Spotkajmy się w miejscu, w którym Ojciec Jan został swoje serce. Do zobaczenia!
Dla tych, którzy nie dotrą na Pola Lednickie, dostępna będzie transmisja online na kanale YouTube.com/lednica2000